HURMA SİPARİŞİ HEMEN VERİN! 2.12.2020

          HURMA yemeniz için 10 neden!

1)BAĞIŞIKLIĞI ARTIRIR 
Hurma, bağışıklık sistemini destekleyen antioksidan etkili selenyumdan ve C vitamininden zengin bir besindir. Bu sayede vücudu zararlı bakterilerden ve mikroplardan temizliyor. Ayrıca içeriğindeki yüksek orandaki magnezyum minerali, vücutta oluşabilecek enfeksiyonların oranını azaltır. 
2)SİNDİRİMİ KOLAYLAŞTIRIYOR 
Hurmanın lif oranı çok yüksektir. Öyle ki 100 gramı 3.5 gram lif içerir. Bu sayede midede sünger gibi şişip hacim kaplıyor ve mideyi geç terk ettiği için tokluk hissi oluşturuyor. Yüksek lif, aynı zamanda bağırsakları çalıştırıyor ve kabızlıktan kurtarıyor.
3)KEMİKLERİ GÜÇLENDİRİR
Hurma, içeriğindeki kalsiyum ve fosfat sayesinde iskelet oluşumuna ve vücudun kemik yapısının dengelenmesine katkıda bulunur. Ayrıca kemik erimesi ve yumuşaması gibi gelişebilecek kemik hastalıklarının önlenmesinde fayda sağlar. 
4)KALP DOSTU 
Kalp dostu besinlerin başında gelen hurma, içeriğindeki zengin potasyum minerali sayesinde kan basıncını (tansiyon) dengeliyor ve kalp ritmini düzenliyor. Hiç kolesterol içermediği gibi güçlü bir antioksidan olması sayesinde kalbi zararlı bakterilerden ve mikroplardan koruyarak, damar tıkanıklıkları riskini azaltıyor. 
5)KRAMPLARI ENGELLİYOR 
Magnezyum eksikliğinde sık sık kas krampları ve kas ağrıları oluşur. Hurma, içeriğindeki magnezyum sayesinde kasları güçlendiriyor, protein sentezinde ve enzimlerin sağlıklı çalışmasında görev alıyor. Günde 2-3 hurma tüketmek günlük magnezyum ihtiyacını karşılayabiliyor. 
6)CİLDİ KORUR 
Antioksidan bakımından zengin olan hurma hücre yenilenmesini sağlar. Yenilenen doku cildi daha genç bir görünüme kavuşturur. Cilde ihtiyacı olan nemi verir, böylelikle cilt daha esnek bir yapıya sahip olur. 
7)KANSIZLIĞI ÖNLÜYOR 
Hurma, yüksek demir içeriğiyle de dikkat çekiyor. Düzenli tüketildiğinde, demir eksikliği anemisi olan kişilerde kan hücrelerinde bulunan hemoglobin sentezini artırır. Bu etkisiyle demir eksikliğiyle ilgili kansızlık riskini azaltır. Ayrıca içerdiği B2 ve B3 vitaminiyle kırmızı kan hücrelerinin sayısını artırır. 
8)STRES VE GERGİNLİĞİ AZALTIR 
Sinirleri güçlendiren B6 vitamini hurmada yüksek miktarda bulunur. Bu sayede strese karşı bir savunma gelişiyor. Hurma içerdiği B1 vitaminiyle de sinir sisteminin sağlıklı olmasını kolaylaştırır. 
9)KİLOYU DENGELER
Yüksek lif içeriğiyle midede uzun süre kalarak sindirimin yavaşlamasını sağlıyor. Tokluk süresi uzuyor ve daha az besin tüketilmiş oluyor. Demir eksikliği olan kişiler kilo vermede güçlük çeker. Hurma içerdiği yüksek orandaki demir mineraliyle kişinin demir depolarını destekliyor ve bu sayede metabolizma da hızlanmış oluyor. 
10)ÇOCUKLAR İÇİN YARARLI 
Gün boyunca kendini oldukça yorgun hisseden, halsiz kalan veya kilo almak isteyen kişiler, hurmayla ihtiyaçları olan enerjinin bir bölümünü sağlayabilir. Yüksek enerji içeriği, özellikle kilo almak isteyen kişiler veya gelişme çağında olan çocuklar için çok fayda sağlıyor. 
Duyunuz, Duyurunuz, Hurma siparişi için Arayınız:
                                         0542 378 2419
www.yasarhocam.com